Grupa u kojoj su Zmajevi: Debitant u sjajnoj utakmici pobijedio Azerbejdžan

Debitant Gruzija je u prvom meču grupe D Evropskog prvenstva u futsalu pobijedila Azerbejdžan u sjajnom meču rezultatom 3:2.

Azerbejdžan je bio favorit prije utakmice, ali su imali problema sa zaraženim korona virusom. Azerbejdžanci su poveli sa 2:0, a oba pogotka postigao je Vilela. Gruzijci su smanjili na 1:2 u desetoj minuti.

U drugom dijelu jedan od debitanata na ovom prvenstvu sa dva gola došao je do potpunog preokreta. Sebiskveradze je pogodio u 27. minuti, a potom Feitosa pet minuta poslije.

U drugom meču ove grupe reprezentacija Bosne i Hercegovine igra protiv Španije u 17:30.