Griezmann s dva gola presudio Fincima, Hrvatska razbila Sloveniju, Srbija remizirala u Dablinu

Osim utakmice na Bilinom polju, odigran je večeras veliki broj susreta širom Evrope u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

U drugoj utakmici naše grupe D Francuska je sa 2:0 savladala Finsku i napravila novi korak ka Mundijalu. Pobjedu je Trikolorima donio Griezmann s dva gola u 25. i 54. minuti meča.

Bitnu pobjedu ostvarila je i Hrvatska, koja je na Poljudu u Splitu sa 3:0 savladala susjednu Sloveniju. Mrežu gostiju načeo je Marko Livaja, a potom su pogađali i Mario Pašalić i Nikola Vlašić za konačnih 3:0.

Srbija je dugo vodila u Dablinu protiv Irske, a vodstvo joj je u 20. minuti donio Milinković-Savić. Ipak, na kraju Irska autogolom Milenkovića u 87. minuti dolazi do poravnanja i boda.

Turska je doživjela pravi debakl u Holandiji, gdje je domaća reprezentacija slavila sa čak 6:1. Golove za Lale postizali su Klaasen, Depay (3x), Til i Malen.