Gradel donio pobjedu Obali Slonovače, fudbaler Sivasspora nakon pogotka plakao

Obala Slonovače pobijedila je Ekvatorijalnu Gvineju u prvom kolu grupe E Afričkog kupa nacija (1:0), a jedini pogodak na utakmici postigao je Max Gradel.

Već u petoj minuti Obala Slonovače je povela. Jedna lopta je došla do Gradela na 20-ak metara od gola, a fudbaler Sivasspora ju je zakucao u mrežu za vodstvo svoje reprezentacije.

Ovo je bio jako emotivan trenutak za Gradela, koji je nakon vodećeg gola zaplakao. Ovaj fudbaler je prije nekoliko dana ostao bez oca.

Do kraja poluvremena Ibrahim Sangare je imao dobru šansu za Obalu Slonovače, a Dorian Hanza je prijetio na drugoj strani. U drugom poluvremenu izabranici Patricea Beaumellea imali su više loptu u svom posjedu, ali nije bilo velikih prilika i rezultat se do kraja nije mijenjao.

Francuski stručnjak je prije utakmice pomalo iznenadio što je priliku od prve minute dao Gradelu, strijelcu jedinog gola, umjesto velikih imena poput Wilfrieda Zahe i Nicolasa Pepea, koji su ušli sa klupe u drugom dijelu.