Građani bolji od Svetaca, neviđena drama u duelu Bournemoutha i Evertona

Građani su se tako barem privremeno vratili na prvo mjesto i popravili su narušenu atmosferu nakon vezanih poraza od Liverpoola i Juventusa.

Everton je bez Muhameda Bešića odigrao nevjerovatan meč protiv Bournemooutha, a na kraju je bilo 3:3. Gosti su dugo vodili sa 0:2, da bi domaće ekipa u samom finišu stigla do 2:2. Uslijedila je nevjerovatna sudijska nadokanda u kojoj je prvo Everton postigao treći gol preko Barkleya u 95. minuti, ali je Stanilsas u 97. minuti u šokantonoj završnici spasio domaće poraza za nevjerovatnih 3:3.

Aston Villa i Newcastle tonu sve dublje i sve su bliži ispadanju u Championship, jer su i u ovome kolu doživjeli neugodne poraze.

Rezultati i strijelci

Aston Villa-Watford 2:3 (Richards 41’, Ayew 89’ / Ighalo 17’, Huton 69’ a.g., Deeney 85’)
Bournemouth-Everton 3:3 (Smith 79’ Stanislas 87’, 97’ / Mori 25’, Lukaku 36’, Barkley 95’)
Crytal Palace-Newcastle 5:1 (McArthur 14’, 94’, Bolasie 17’, 47’, Zaha 41’ / Cisse 10’
Manchester City-Southampton 3:1 (De Bruyne 9’, Delph 20’, Kolarov 69’ / Long 49’)
Sunderland-Stoke 2:0 (Van Aanholt 82’, Watmore 85’)