Gostujući trijumfi u borbi za Ligu prvaka: Tottenham i Everton stigli do bitnih bodova na strani

Engleska Premier liga nastavila se i večeras, a minimalne pobjede na gostovanjima u terminu od 19 sati ostvarile su ekipe Tottenhama i Evertona.

Tottenham je gostovao Fulhamu i tu je upisao drugi uzastopni trijumf, ponovo bez primljenog gola, pošto je završeno rezultatom 0:1.

Jedini gol vidjeli smo u 19. minuti. Gosti su odigrali sjajnu kontru, Dele Alli i Heung Min Son su odigrali dupli pas, a povremeni reprezentativac Engleske pogađa Adarabioya za autogol.

Nastavili su gosti prijetiti i imali su nekoliko prilika da riješe meč, ali to nisu uspjeli, pa su u nastavku bili na velikom oprezu.

Josh Maja je u 62. minuti poravnao na 1:1, ali je VAR konsultovao da je prethodno bilo igranje rukom. Završeno je rezultatom 0:1.

Istim rezultatom Everton je slavio protiv West Bromwich Albiona rezultatom 0:1.

Bila je to vrlo otvorena utakmica u kojoj je svaka od ekipa mogla do vodstva i pobjede. Ipak, Everton je opravdao ulogu favorita golom Richarlisona iz 65. minute.