GOŠK ispao iz lige: Tuzla City slavila u Gabeli i približila se opstanku u društvu najboljih

U pretposljednjem susretu 30. kola Premijer lige, Tuzla City je kao gost savladala GOŠK sa 0:2 te su Gabeljani i matematički postali putnici u niži rang.

Prvo poluvrijeme donijelo je bolju igru Tuzlaka koju su krunisali u 22. minuti, nakon što se poslije prekida i ubačaja sa desne strane najbolje u gužvi snašao Jovo Kojić za 0:1.

Izabranici Mirze Varešanovića kontrolisali su igru na terenu, a solidne pokušaje su imali Kojić i Nukić, ali nije bilo promjene rezultata.

Drugi dio počeo je šansom Nukića u 51. minuti. Crnkić je probio lijevi bok i asistirao, ali je Nukić iz blizine šutirao pored gola. Ipak, sve je bilo gotovo u 61. minuti. Ubiparip je centrirao za Crnkića, koji je spustio loptu za Dejana Širanovića, a stoper gostiju sa sedam metara pogadio je za 0:2.

Dvije minute kasnije Trumić je pogodio prečku glavom, a sedam minuta prije kraja Vojo Ubiparip je postavio končanih 0:3 te su Tuzlaci ovim bodovima stigli nadomak opstanka u PLBiH.

GOŠK – Tuzla City 0:3 (Kojić 22’, Širanović 61’, Ubiparip 83’)

GOŠK: Brkić, Čilić, Nikić, Karamarko, Prskalo, Ereiz, Gržan, Đajić, Ramić, Vego, Hasanović.

Tuzla City: Fejzić, Crnkić, Karjašević, Kojić, Širanović, Trumić, Stjepanović, Hasanović, Nurkić, Ubiparip, Zlatković.