GOŠK deklasirao Slaven u Gabeli, Dženan Haračić postigao hat-trick

Utakmicom na stadionu Perica Pero Pavlović kompletirano je 26. kolo Prve lige Federacije Bosne i Hercegovine, a GOŠK je deklasirao Slaven iz Živinica rezultatom 6:1.

Igor Savić je doveo Gabeljane u prednost u osmoj minuti, a Dženan Haračić je iz penala u 39. minuti udvostručio prednost domaćih.

Slaven je smanjio na 2:1 preko Eldina Trumića u 51. minuti, ali samo četiri minute poslije Savić je svojim drugim pogotkom na utakmici povisio na 3:1.

Haračić je još jednom pogodio iz penala u 68. minuti, a potom je kompletirao hat-trick u 85. minuti. Nermin Hajdarević je u 90. minuti postavio konačan rezultat.