Gordon predvodio Nuggetse do preokreta protiv bivšeg kluba, nastavljena agonija Warriorsa

Djelovalo je da će Orlando kreirati iznenađenje u Denveru, Magic je vodio na poluvremenu s 18 poena (47:65). Nije se desilo.

Nuggetsi su polako topili razliku, da bi u zadnjoj četvrtini došli do preokreta i čak na kraju slavili s glatkih 119:109.

Do pobjede je domaćine predvodio donedavni igrač Orlanda Aaron Gordon (24 poena), dobru predstavu također su pružili Jamal Murray (22 poena), Michael Porter (20 poena, 12 skokova) i Nikola Jokić (17 poena, 16 asistencija).

Kod Magica su najefikasniji bili Chuma Okeke i Terrence Ross (po 19 poena).

Kriza Golden Statea se nastavlja. Iako se Steph Curry oporavio od povrede i postigao 37 poena, Warriorsi su upisali treći poraz zaredom, odnosno sedmi u zadnjih osam utakmica.

Nadigali su ih Atlanta Hawksi (117:111), uz odličnu partiju Danila Gallinarija (25 poena, 10 skokova) i Clinta Capele (24 poena, 18 skokova).