Goražde u finišu s igračem više stiglo do pobjede u Gabeli, bez pobjednika u Tešnju

Odigrana su i posljednja dva susreta 12. kola Prve lige FBiH, te je tako ono i kompletirano. U Tešnju je viđen remi, dok je Goražde slavilo na teškom gostovanju u Gabeli.

Odigrana su i posljednja dva susreta 12. kola Prve lige FBiH, te je tako ono i kompletirano. U Tešnju je viđen remi TOŠK-a i Rudara, dok je Goražde slavilo na teškom gostovanju u Gabeli.

TOŠK je na svom stadionu u Tešnju ugostio kakanjski Rudar, a utakmica je završena podjelom bodova i rezultatom 1:1.

Domaćin je imao vodstvo od 41. minute, kada je golman Bekan nakon slobodnjaka odbio loptu, koju je u mrežu potom poslao Arnel Delić za 1:0.

Ipak, Kakanjci se u nastavku oporavljaju i u 60. minuti dolaze i do poravnanja preko Jusića, koji pogađa glavom nakon ubačaja Sivca sa strane. Do kraja nije bilo promjene.

Činilo se da će neriješeno biti i u Gabeli. Kerim Tatar je imao veliku priliku u 47. minuti da Goraždu donese prednost, ali je promašio penal, odnosno Kukrika je odbranio njegov udarac.

U 81. minuti GOŠK ostaje s igračem manje na terenu, a tada je isključen Oršolić, da bi Goražde ekspresno iskoristilo brojčanu nadmoć.

Islamagić je pogodio za 0:1 u 86. minuti i postao heroj svog tima, pošto se to ispostavilo i konačnim rezultatom ove utakmice.