Goražde lagan plijen za Plave: Željezničar ubjedljiv uz dva pogotka Lendrića i majstoriju Stanića

Fudbaleri sarajevskog Željezničara su i u svom drugom pripremnom susretu upisali trijumf, a ovaj put su na svojoj Grbavici sa visokih 4:0 savladali Goražde.

Jasno, Plavi su imali mnogo lakši zadatak u odnosu na onaj iz utakmice koja je igrana u srijedu protiv Veleža, kada su slavili sa 3:2 nakon preokreta.

Sve je danas išlo glatko po izabranike Amara Osima, koje je u vodstvo doveo Luka Juričić, svojim pogotkom u 10. minuti utakmice. Nastavio je tako Juričić sa pogocima i dobrim igrama u plavom dresu, te još jednom najavio da bi Željo u njemu mogao dobiti veliko pojačanje.

Do kraja prvog dijela viđena su još dva pogotka domaćina, a oba je postigao Ivan Lendrić, koji je pokazao da se polako budi, pošto proljetos definitivno nije ličio na onog starog, baš kao i u epizodi u Zrinjskom prošle godine.

Prvo je Lendrić pogodio u 39. minuti, a nakon toga i u posljednjim trenucima prvog dijela i to na asistenciju Juričića.

U nastavku je Željezničar nastavio napadati, a uprkos velikom broju napada i prilika, uspio je doći do “samo” jednog gola, ali itekako vrijednog pomena.

Igrala se 63. minuta, Srđan Stanić je dobio loptu, namjestio se s 30 metara iskosa i raspalio po njoj, a golman se nije ni pomjerio, te se njegova mreža zatresla za 4:0.

Tim Amara Osima je napadao i nakon toga, pokušavao stići do “petarde”, ali je od 80. minute ritam očekivano lagano opadao i utakmica je mirno privedena kraju.

Završeno je pobjedom Željezničara od 4:0.