Golijada u revanš susretu, Sarićev Suwon ostao bez finala azijske Lige prvaka

Danas je odigran revanš susret polufinala azijske Lige prvaka između Suwon Samsunga i Kashime, a završeno je 3:3.

To je rezultat koji je odveo japanski tim u finale (prva utakmica završena rezultatom 3:2 u korist Kashime), a reprezentativac BiH Elvis Sarić je tako zaustavljen na korak od velikog uspjeha.

Kashima je povela u 25. minuti, a vodstvo su zadržali sve do početka drugog poluvremena, kada su domaći izjednačili preko Lim Sang-Hyuba. Već naredni napad donosi preokret Suwona, da bi u 60. minuti na 3:1 povisio Damjanović.

Izgledalo je da je Kashima u nokdaunu i da će Suwon u finale, ali onda je u 64. minuti gol za japanski tim postigao Nishi i potpuno izjednačio rezultat. Igralo se u nastavku dosta otvoreno, a sve dileme oko prolaska u finale razriješio je Serginho golom Kashime za 3:3.

Elvis Sarić je igru napustio u 78. minuti.

U finalu će se Kashima sastati sa Persepolisom iz Irana.