Golijada u Granadi i trijumf Real Sociedada, gostujuću pobjedu slavi i Betis

Real Sociedad i Betis su večeras upisali gostujuće pobjede na mečevima 6. kola španske La Lige.

Fenomenalan meč smo gledali na stadionu Nuevo Los Cármenes, gdje je Granada ugostila Real Sociedad, koji je na kraju slavio sa 2:3.

Vidjeli smo dakle golijadu, a heroj Sociedada bio je Aritz Elustondo koji je postigao dva gola na ovoj utakmici.

Granada je povela golom Sancheza u 9. minuti, a početkom drugog poluvremena Elustondo poravnava na 1:1. Potom Merino u 60. minuti donosi potpuni preokret gostima, ali Milla u 70. minuti iz Penala vraća Granadu u igru i pogađa za 2:2.

Sedam minuta prije kraja Elustondo postiže drugi gol i donosi trijumf Sociedadu.

Gostujući trijumf slavio je i Betis, koji je sa 1:3 bio bolji od Osasune na El Sadaru. Betis je poveo golom Hermosa u 21. minuti, da bi poravnanje Osasuni donio Garcia u 39.

Deset minuta prije kraja za novo vodstvo Betisa pogađa Juanmi, a konačnih 1:3 u 93. minuti postavlja Willian Jose.