Golijada u Gradskom vrtu: Sloboda iznenađujuće savladala favorizovani Osijek

U prijateljskoj utakmici odigranoj na Gradskom vrtu u Osijeku, fudbaleri Slobode su u sjajnom meču savladali istoimenog domaćina rezultatom 2:3.

Tuzlaci su došli u vodstvo u 16. minuti. Ivetić je slijeva centrirao, lopta je preletjela osječku zadnju liniju i stigla na drugoj stativi do slobodnog Ivančića koji je odlično reagovao i iz peterca svladao Ivušića za 0:1. Ipak, samo dvije minute kasnije domaći su stigli do izjednačenja. Bočkaj je izveo “slobodnjak”, nije to baš bilo najbolje, no loptu u kaznenom prostoru prima Škorić i sa desetak metara uspjeva matirati Lakića za 1:1.

Finiš prov dijela donio je golijadu. U 39. minuti Osijek je preokrenuo rezultat u svoju korist. Kleinheisler je odlično proigrao Marića u šesnaestercu, a najbolji osječki strijelac mirno prima loptu i još mirnije pogađa mrežu za 2:1. Već u 42. minuti Amer Bekić se našao sam pred golmanom i vrlo precizno loptu poslao kroz noge Ivušiću za poravnanje rezultata na 2:2.

Osječka je obrana još jednom izigrana u 44. miniti. Loptu je na lijevoj strani prihvatio Ristić i onda s lijeve strane vrlo preciznim udarcem pogodio donji lijevi ugao za 2:3 i rezultat prvog dijela igre.

U nastavku je Osijek bio bolji rival, propustio je nekoliko izglednih šansi, ali je i Sloboda imala neke šanse. Ipak, rezultat se nije mijnjao i Tuzlaci su prilično iznenđujuće nadigrali favorizovani hrvatski sastav, nagovijestivši da možda nije sve tako crno pred njima u novoj sezoni, kako se na početku činilo.

Osijek – Sloboda 2:3 (Škorić 18’, Marić 39’ / Ivušić 16’, Am. Bekić 42’, Ristić 44’)

Osijek: Ivušić, Škorić, Gutieri, Majstorović, Šorša, Jugović, Kleinheisler, Bočkaj, Pilj, Marić i Mance.

Sloboda: Lakić, Beganović, Salihović, Ivetić, Al. Bekić, Pršeš, Martelat, Maksimović, Livančić, Am. Bekić i Ristić.