Golijada na Selhurst Parku pripala Chelseaju, Welbeckove škarice presudile Vrančiću i društvu

Odigrane su još dvije utakmice 34. kola engleske Premier lige, a pobjede su upisale ekipe Chelseaja i Watforda.

Chelsea je igrao londonski derbi s Crystal Palaceom na Selhurst Parku, gdje smo vidjeli pravu golijadu. Završeno je trijumfom Plavaca od 3:2.

Poveli su momci Franka Lamparda u 6. minuti preko Oliviera Girouda, kojem je asistirao Willian, a isti igrač je namjestio i pogodak Christiana Pulišića u 27. minuti i tada je već bilo 0:2.

Ipak, Wilfried Zaha sedam minuta poslije spektakularnim pogotkom vraća Palace u igru i pogađa za 1:2.

U nastavku još po jedan gol na obje strane. Rezervista Tammy Abraham je u 71. minuti povisio na 1:3, da bi nepunih 60 sekundi nakon toga uzvratio Benteke koji je smanjio na 2:3. Tim rezultatom je i završen meč.

Watford je na domaćem terenu sa 2:1 savladao Norwich i došao do jako važna tri boda u borbi za opstanak.

Norwich je poveo pogotkom Buendije iz 6. minute, ali Stršljenovima već četiri minute poslije Dawson donosi poravnanje.

Na kraju su utakmicu odlučile nestvarne makazice Dannyja Welbecka, koji je pogodio u 55. minuti za 2:1.

Mario Vrančić je za Norwich odigrao svih 90 minuta.

Watford sada ima 31 bod i siguran je van opasne zone, pošto Aston Villi bježi četiri boda, a Norwich je posljednji i već je sigurno da ga naredne sezone gledami u Championshipu.