Golijada na De la Mossonu okončana podjelom bodova, Marseille dva puta ispuštao prednost

Montpellier i Marseille podijelili su bodove u golijadi na De la Mossonu u okviru 32. kola francuske Ligue 1, a rezultat je glasio 3:3.

Već u prvoj minuti Andy Delort je doveo Montpellier u prednost. Zatresao je mrežu i u 31. minuti, ali pogodak je poništen zbog ofsajda. U finišu prvog dijela Marseille je preokrenuo. Prvo je pogodio Arkadiusz Milik u 43. minuti, a potom i Pape Guaye u sudijskoj nadoknadi za 1:2.

Dvije minute u drugom dijelu bile su dovoljne za novi pogodak. Gaetan Laborde je poravnao na 2:2. Poslije nekoliko šansi na obje strane, gosti su ostali s igračem manje u 62. minuti kada je Duje Ćaleta-Car dobio direktan crveni karton.

Iako su bili sa igračem manje, Marseille je došao ponovo u vodstvo preko Lucasa Perrina u 71. minuti. Ipak, još jednom su ispustili prednost, a šok im je priredio Gaetan Laborde koji je pogodio u trećoj minuti sudijske nadoknade za konačnih 3:3.