Golijada i preokret: U sjajnom meču Mladost savladala Čelik i zakoračila u sigurnu zonu

U fantastičnom meču borbe za opstanak u Premijer ligi ekipa Mladosti Doboj-Kakanj slavila je na svom terenu protiv Čelika rezultatom 4:2.

Ko bi rekao da će dvije ekipe koje se grčevito bore za opstanak pružiti ovakvu partiju, preokrete i čak šest golova na kraju. No, to se desilo.

Domaći su doživjeli šok već na startu jer se povrijedio Kenan Hreljić i u sedmoj minuti domaći su ostali bez stopera. Četiri minute kasnije Čelik je poveo. Aidin Mahmutović je bio strijelac nakon kontre.

Mladost se brzo oporavila od primljenog gola, a do poravnanja je stigla u 40. minuti kada je pogodio Anes Vazda. To je bio i rezultat prvog dijela.

Razigrani Mahmutović je već deset minuta nakon odmora doveo ponovo Čelik u vodstvo, ali smo do kraja vidjeli veliki preokret.

Prvo je Bahrudin Atajić pogodio sa bijele tačke u 57. minuti, da bi konačnih 3:2 postavio Nedim Hadžić nakon sjajne akcije u 70. minuti.

Ostalo je 3:2 sve do nadoknade kada prelijep gol postiže Dragutinović i tako je Mladost upisala veliki trijumf u borbi za opstanak nad jednim od glavnih rivala u tom nadmetanju.

Mladost DK – Čelik 4:2 (Vazda 40’, Atajić 58’, Hadžić 70’, Dragutinović 90'/ Mahmutović 11’, 56’).

Stadion: Gradski stadion Doboj-Kakanj. Gledalaca: 1.000. Sudija: Irfan Peljto (Sarajevo). Žuti kartoni: /

Mladost: Velić, Hadžić, Hreljić, Fanimo, Vazda, Atajić, Hiroš, Hasić, Delić, Biber, Begić.

Čelik: Pavlović, Ćubara, Vrhovac, Resić, Dedić, Salčinović, Huseinbašić, Grahovac, Pecelj, Perišić, Mahmutović.