Golden State do poluvremena riješio sva pitanja protiv Detroita, Garza nije bio u rosteru

U NBA ligi sinoć su odigrane dvije utakmice. Golden State Warriors su sa 102:86 pobijedili Detroit Pistonse, dok je Minnesota Timberwolves sa 112:110 bila bolja od New York Knicksa.

Golden State je slavio sa 102:86 protiv Detroita, a odmah od prve minute nametnuli su svoj ritam igre. Već na poluvremenu je bilo jasno da će Warriorsi slaviti, kada su imali čak 28 poena prednosti.

Warriorse su do pobjede predvodili Steph Curry i Klay Thompson. Thompson je u svojoj petoj utakmici po povratku na terene nakon dvije i pol godine pauze postigao 21 poen, uz tri asistencije i tri skoka. Curry je dodao 18 koševa i osam asistencija u tri četvrtine provedene na terenu.

Odsutnog Draymonda Greena uspješno je zamijenio Andrew Wiggins koji je ubacio 19 koševa Kod Pistonsa najbolji je pojedinac bio Rodney McGruder, koji je utakmicu završio sa 29 poena, dok u rosteru nije bilo potencijalnog reprezentativca Luke Garze.

U drugoj utakmici, Minnesota je sa 112:110 bila bolja od domaćih Knicksa. Karl-Anthony Towns je u pobjedi svoje ekipe učestvovao sa 20 poena, a Wolvese je doveo u vodstvo 111-109 29.3 sekundi prije kraja. To je bila 14. i zadnja izmjena vodstva u ovoj tijesnoj utakmici jer je na kraju Alec Burks promašio tricu za New York.

Evan Fournier je predvodio New York sa 27 koševa, dok je Kemba Walker, također povratnik na terene nakon devet utakmica pauze zbog povrede, dodao 19. Kod Minnesota najbolji je sa 21 košem bio Anthony Edwards, a D'Angelo Russell je ubacio 17.