Gojak i Menalo se pobjedom oprostili od Evropske lige, RB Leipzig slavio u Španiji za osminu finala

Odigrana su četiri susreta šesnaestine finala Evropske lige, a reprezentativci Bosne i Hercegovine, Amer Gojak i Luka Menalo, oprostili su se od ovog takmičenja pobjedom protiv Seville.

Dinamo Zagreb je pobijedio Sevillu sa 1:0, ali to je bilo nedovoljno da prođe dalje zbog poraza iz prvog susreta od 3:1. Jedini pogodak na utakmici postigao je Oršić u 65. minuti iz penala. Gojak je počeo meč od prve minute, a zamijenio ga je Menalo u 74. minuti.

RB Leipzig je bio ubjedljiv u Španiji protiv Real Sociedada (1:3) nakon što nije bilo pobjednika u prvom meču ove dvije ekipe. Orban, Silva i Frosberg bili su strijelci za njemački tim, dok je jedini pogodak za domaće bio djelo Zubimendija.

Porto je odbranio prednost iz prvog meča protiv Lazija i večeras je na Olimpicu odigrao 2:2. Immobile i Cataldi su bili strijelci za rimski klub, dok su Taremi i Uribe pogađali za portugalski klub i odveli ga u osminu finala.

Atalanta je potvrdila pobjedu iz prve utakmice protiv Olympiacosa, a ekipa iz Bergama večeras je u Grčkoj slavila sa 0:3. Italijanska ekipa je pobijedila golom Maehlea i dva Malinovskog.