Osam godina od sjajnog derbija: Majstorije Beloševića i Husejinovića, blistao Selimović

Na današnji dan, prije tačno osam godina, odigran je veliki sarajevski derbi na Koševu, koji je u to vrijeme bio jedan od rijetkih u kojim je publika mogla uživati.

Tih godina je dominantan rezultat u okršajima gradskih rivala bio 0:0, ali tog 12. maja 2012. godine, navijači oba kluba su mogli uživati u meču odigranom u okviru Premijer lige.

Sarajevo i Željezničar su odigrali neriješeno, ali rezultatom 2:2, a viđeno je nekoliko sjajnih poteza na toj utakmici.

Sve je počelo majstorskim pogotkom Zorana Beloševića u 10. minuti, kada je izvrsnim udarcem iskosa matirao iskusnog Adnana Gušu, a 20 minuta poslije sjajni Said Husejinović prolazi nekoliko igrača Plavih i udvostručava vodstvo bordo tima.

Tada sjajan potez pravi Amar Osim, te već nakon pola sata iz igre vadi indisponiranog Benjamina Čolića, umjesto njega uvodi Samira Bekrića, a Patricka Gerhardta Nyemu prebacuje na bočnu poziciju.

Bekrić je donio preokret u igri Plavih, koji su te sezone osvojili duplu krunu. Prvo je u nadoknadi prvog poluvremena asistirao Vernesu Selimoviću sa 2:1, a ista veza je radila i u 56. minuti, kada je ponovo pogodio iskusni napadač, koji je tog dana blistao.