Sport Centar

Gledaoci uživali u brojnim golovima na otvorenju Royal SPORT Jelly Lige srednjih škola KS

Gledaoci uživali u brojnim golovima na otvorenju Royal SPORT Jelly Lige srednjih škola KS

Osnovna svrha projekta Liga srednjih škola Kantona Sarajevo, kroz koji je prodefilovalo mnogo sadašnjih profesionalnih fudbalera, je stvaranje sportskog ambijenta za mlade u Kantonu Sarajevo. U ovaj projekat su uključene sve škole sa područja KS-a.

Pored Bosnalijeka kao generalnog pokrovitelja, Royal SPORT Jelly Liga srednjih škola KS se održava i uz pokroviteljstvo Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo i Ministarstva kulture i sporta Kantona Sarajevo.

Organizator ovog najmasovnijeg amaterskog fudbalskog takmičenja u BiH je Udruženje za razvoj sporta Sport Centar (URS SC), a ovogodišnje takmičenje za muškarce nosi naziv Royal SPORT Jelly Liga srednjih škola KS, a za djevojke Adidas Liga srednjih škola KS.

Vrijedi istaći da je ovogodišnju ligu otvorio ministar kulture i sporta Kantona Sarajevo Mirvad Kurić, a prisutne je pozdravio i direktor marketinga generalnog sponzora takmičenja Bosnalijek, Kenan Kekić. 

Rezultati i strijelci

MUŠKARCI – Royal SPORT Jelly Liga

Ugostiteljsko-turistička škola – Građevinsko-geodetska škola 4:2 (Divjan, Mamović, Dokara, Ogrešević / Maslo 2)

Ugostiteljsko-turistička škola: Softić, Lihić, Habibija, Mehonić, Maslo, Omoerović, Alihodžić, Pjevo. Hadžić, Karić, Ahmetspahić, Mujala, Mahmutović, Ahmedović, Grošić, Škrijelj.

Građevinsko-geodetska škola: Džumo, Mandal, Divjan, Dokara, Tahmaz, Mamović, Sinani, Ogrešević, Mašić, Šetkić, Baličevac.


Srednja škola za okoliš i drvni dizajn – Ekonomska škola 0:4 (Hadžić, Berilo, Džindo, Vejo)

Srednja škola za okoliš i drvni dizajn: Salčin, Osmanović, Ragipović, Šabanović, Krupalija, Salić, Brajan, Kozica, Ganić, Ivković, Mušanović, Bezdrob, Kovačević. Drinjak, Ivazović, Huseinović.

Ekonomska škola: Karaman, Vejo, Berilo, Ćimić, Džindo, Hodžić, Tahirović, Pecar.

Prva bošnjačka gimnazija – Gazi Husrev-begova medresa 1:3 (Kišić / Zahiragić 2, Fehrić)

Prva bošnjačka gimnazija: Latić, Selimović, Pljaković, Tvrtković, Brdar, Kišić, El Naim.

Gazi Husrev-begova medresa: Mujić H., Fehrić, Zahiragić, Hurić, Kovačević, Kalem, Mehić, Podrug, Kršić, Svraka, Mujić S., Kovačević.

Srednjoškolski centar Vogošća – Gimnazija Dobrinja 9:0 (Bošnjak, Audić, Merdžanović, Agić, Milavica, Husaković 2, Halavać, Velić)

Srednjoškolski centar Vogošća: Čikušić, Pijunović, Liješnić, Mulahmetović, Mustafić J., Dervišagić, Salčin, Mustafić A., Velić, Velađić, Klarić, Kobiljak, Milavica, Blagojević, Sulejmani, Kadušić, Avdić, Šahović, Mujezin, Merdžanović, Bošnjak, Agić, Halavać, Husaković, Kurtić, Resić, Čovrk, Pidro, Herić, Bijelić, Imamović.

Gimnazija Dobrinja: Godžić, Šehović, Vrce, Tokić, Đozić, Mehičević, Ahmedspahić, Baručija, Delić, Ožegović, Muhić, Kahriman, Džano, Čolaković, Ivanović.

Poljoprivredna škola – Medicinska Bjelave 4:0 (Bešić 2, Zuberović, Sarač)

Poljoprivredna škola: Kadrić, Sarač, Zuberović, Engin, Tvrtković, Mujagić, Karović, Paćo, Ibrahimović, Čusto, Lavić, Alić, Kustura, Bešić.

Medicinska Bjelave: Hasković, Fakić, Kozić, Kuršumlić, Pintol, Kadrić, Delimustafić.

Peta gimnazija – Četvrta gimnazija 2:2 (Ajkunić, Selimović / Kaljić, Mostarlić)

Peta gimnazija: Ljubunčić, Selimović, Burlović, Ajkunić, Tukić, Zuko, Ćorić, Mekić, A. Ahmetspahić, Zukan, Biber, Zornić, Buljubašić, Demirović, Bećirbašić, Račić, Poljac, Šabanović, Ćosić, Ćubara, Mehičić, Rondić. E. Ahmetspahić.

Četvrta gimnazija: Mostarlić, Ljajić, Metović, Sadiković, Čaušević, Muhović, Kahvić, Selmanović.

Željeznički školski centar – Elektrotehnička škola za energetiku 5:1 (Kalesić 2, Hadžialić 3 / Arnautović)

Željeznički školski centar: Džananović, Hadžialić, Džogić, Karić, Kalesić, Sinanović, Spiljak, Rahmanović, Hadžić.

Elektrotehnička škola za energetiku: Šetkić, Karačić, Smajlović, Arnautović, Čengić, Kulovac, Smječanin, Čoromehmedović.

Internacionalna škola – Centar za slušnu i govornu rehabilitaciju 0:5 (Čehić 2, A. Islami, S. Islami, Podbičanin)

Internacionalna škola: Salihagić, Miftari, Zubanović, Gorušanović, Kokanović, Popović, Bozalija, Bilalagić.

Centar za slušnu i govornu rehabilitaciju: A. Islami, Muminović, Meštrovac, S. Islami, Čehić, Podbičanin, Fazlić.

Zubotehnička škola – Muzička škola 8:1 (Kurtić 4, Pešto 3, Mujezinović / Kaltak)

Elektrotehnička škola: Abdurahmanović, Pešto, Kurtić, Osmanović, Bukva, Dedić, Turbić, Halilović, Zahiragić, Mujezinović, Karamehmedović, Efendić, Gljiva.

Muzička škola: Muhović, Jusko, Podrug, Ramović, Granilo, Ćatibović, Kaltak, Ledinić, Šarić, Karić, Kasapović, Rondić.

Trgovačka škola – Prva gimnazija 1:5 (Mehović / Selimović 2, Drinjaković, Skopljak, Pandur)

Trgovačka škola: Mehović, Krasnić, Alihodžić, Jamak, Karkelja, Jamaković, Džanković, Bekan, Memić.

Prva gimnazija: Mašić, Pandur, Drinjaković, Selimović, Mandal, Skopljak, Vatreš, Murtić, Memišević, Grapčanović, Dukić, Opijač, Hadžić.

DJEVOJKE – Adidas Liga

Srednja građevinsko-geodetska škola – Zubotehnička škola 2:2 (Salihagić, Hrustemović / Murati, Baličevac)

Srednja građevinsko-geodetska škola: Banjanović, Dedić, Borić, Hodžić, Darman, Abdiji, Kolak, Džekman, Muratović, Hrustemović, Selmanović, Merdanović, Smajlović, Salihagić.

Zubotehnička škola: Kaliman, Begić, Sirbubalo, Rajkić, Numanović, Baličevac, Husejinović, Murati, Mangafić.

Gimnazija Dobrinja – Saobraćajna Škola 2:1 (Jamak 2 / Pašić)

Gimnazija Dobrinja: Jamak, Ferizaj, Heganović, Dćemidćić, Džanko, Brkić, Čavčić, Kršić.

Saobraćajna Škola: Helja, Pašić, Mandžukić, Milić, Hadžić, Ramić, Ramović, Kustura, Degirmendžić.

Ekonomska škola – Srednjoškolski centar Vogošća 0:4 (Musić 2, Audić, Durmić)

Ekonomska škola: Korjenić, Halilović, Zuko, Husejinović, Bećirbašić, Čišija, Begović, Osmanković, Kurtović, Kršo.

Srednjoškolski centar Vogošća: Bešlija, Musić, Bureković, Durmić, Kulić, Helja, Kurbagić, Durić, Sokoljanin, Avdić, Brdarić, Nuhanović, Omerović, Avdić.

Peta gimnazija – Druga gimnazija 6:0 (Bajraktarević 3, Hadžo, Bečirović, Močević)

Peta gimnazija: Lalić, Bajraktarević, Hadžo, Močević, Bečirović, Valjevčić, Holik, Hromo, Aljukić, Bečić, Mujić, Brezac, Ćosović, Kastrat, Tafro, Zeba.

Druga gimnazija: Požegija, Bešlija, Bašović, Botić, Božur, Grozdanić, Ćesović, Krvavac, Kršlak, Serra, Bibić.

mechelenterry stotts
KOMENTARI

KOMENTARI