Gdje je ‘ludi’ Leeds, tu su i golijade: Aubameyang prvim hat-trickom u PL srušio Bielsin tim

Fudbaleri Arsenala u golijadi upisali su trijumf nad Leedsom rezultatom 4:2 u 24. kolu Premier lige.

Igrao se 13. minut kada su domaći poveli, pošto je Pierre-Emerick Aubameyang postigao svoj prvi današnji gol. U nastavku prvog dijela igralo se otvoreno, a u 40. minuti Bukayo Saka je natjerao golmana Iana Mesliera da ga faulira u kaznenom prostoru za penal.

Siguran realizator bio je Aubameyang, ali to nije bilo sve u prvom dijelu. U posljednjem minutu poluvremena fantastičnu akciju su izveli domaći, a Hector Bellerin je pogodio za 3:0 na odmor.

Do prvog hat-tricka u karijeri Premier lige Aubameyang stiže tek što se krenulo sa centra u drugom dijelu i tako je kompletirao sjajnu utkamicu,

Do kraja susreta Leeds se uspio koliko-toliko vratiti u meč, golovima Pascala Struijka i Heldera Coste, ali to je bilo sve što su mogli igrači Marcela Bielse danas.