Galebovi nisu uspjeli “odletjeti” na prvo mjesto, ali su šokirali Orlove u nadoknadi

Brighton je imao šansu u šestom kolu engleske Premier lige zauzeti prvo mjesto, međutim nije uspio savladati Crystal Palace. Tačnije, Galebovi remizirali sa Orlovima na gostovanju rezultatom 1:1.

Crystal Palace bio je mnogo konkretniji u prvom poluvremenu, a veliku šansu imao je Danny Welbeck u 33. minuti kada mu je odbranio Guaita. Leandro Trossard je skrivio penal u sudijskoj nadoknadi prvog dijela, a sa bijele tačke za 1:0 pogodio je Zaha.

Zaha je prijetio i u 52. minuti, ali je Robert Sanchez dobro odbranio. Do kraja Orlovi su mogli i udvostručiti prednost. Najbolju šansu za to imao je Jordan Ayew u 77. minuti, međutim ostalo je 1:0. Brighton je u nadoknadi došao do boda, a pogodio je Neal Maupay.