Galata savladala Olympiacos, Real bio na korak od iznenađenja u Moskvi

Real Madrid je u prvoj četvrtini imao značajnu prednost, da bi u drugom periodu CSKA preokrenla i otišla na +13. Ruski tim je čuvao prednost do finiša susreta kada je Real došao na -1. Ipak domaći su slavili u uzbiljivoj završnici sa 91:90.

Odličnu utakmicu odigao je Nando De Colo. Ubacio je 28 poena, uz šest skokova i dvije asistencije. Miloš Teodosić je brojao do 15, dok je 11 poena ubacio Nikita Kurbanov. U redovima Reala Sergio Llull je ubacio 20 poena, a Jaycee Carroll 13.

Olympiacos, koji je bio favorit u ovom susretu, imao je vodstvo protiv Galatasaraya do početka druge četvrtine kada je turski tim preokrenuo rezultat. Galata do kraja meča nije ispuštala prednost i slavila je sa 89:87.

Galatu je do pobjede vodio Justin Dentmon sa 22 poena, dva skoka i tri asistencije. Jon Diebler je dodao 17 poena, a Austin Daye 16. Najefikasniji u poraženoj ekipi bio je Vangelis Mantzaris sa 19 poena.