Gabriel Jesus s dva pogotka vodio City do lagane gostujuće pobjede na Turf Mooru

Manchester City je večeras na Turf Mooru stigao do laganog trijumfa protiv domaćeg Burnleya rezultatom 1:4.

Pokazali su Građani u ovom susretu kako su mnogo kvalitetniji tim, a sjajan meč je odigrao Gabriel Jesus, koji je postigao dva pogotka.

On je načeo mrežu Burnleyja u 24. minuti na asistenciju Davida Silve, a povisio je i na 0:2 u 54. minuti. Ovaj put mu je asistirao Davidov prezimenjak Bernardo.

Treći pogodak gostiju s Etihada djelo je Rodrija u 68. minuti, da bi u finišu utakmice vidjeli još dva gola, po jedan na obje strane.

Prvo je Mahrez lijepim golom s distance pogodio za 0:4 u 87. minuti, a dvije minute poslije Robbie Brady postiže utješni gol za Burnley i postavlja konačnih 1:4.

Građani su tako stigli na drugu poziciju, ali imaju utakmicu više od trećeplasiranog Leicestera, koji ima isti broj bodova.

liverpool je prvi sa osam bodova viška u odnosu na City i također ima utakmicu manje od Građana.