Furiozno drugo poluvrijeme Plemića: Zrinjski deklasirao Borac i vratio se na pobjednički kolosijek

Zrinjski je ostvario pobjedu protiv Borca u šestom kolu BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine (3:0). Plamići su na startu drugog dijela utakmice slomili otpor gostiju i "pregazili" ih u samo četiri minute.

Zrinjski je ostvario pobjedu protiv Borca u šestom kolu BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine (4:0). Plamići su na startu drugog dijela utakmice slomili otpor gostiju i “pregazili” ih u samo četiri minute.

Borac je prvi prijetio, ali siguran je bio Brkić. Na početku utakmice Banjalučani su dobro stajali. Borac nije dopuštao previše Plemićima. U finišu prvog dijela Čurjurić je imao šansu za Zrinjski, dok su gosti imali veliku šansu kada Jakupović nije uspio pogoditi iz dobre situacije. Pokušao je i Mandić, ali do odlaska na odmor nije bilo promjene rezultata.

Na startu drugog dijela Zrinjski je ekspresno slomio otpor gostiju. Prvo je pogodio Lendrić u 48. minuti. Samo minutu poslije Čurjurić sjajnim udarcem udvostručio prednost domaćih. Odličnu akciju u 51. minuti golom je završio Šovšić i to je bilo 3:0. Borac je zaprijetio u 61. minuti kada je udarac Jovanovića fantastično odbranio Brkić.

Plemići su mogli do novog gola u 65. minuti, ali udarac Govedarice zaustavila je stativa. Lučić je zaustavio šut Čurjurića u 84. minuti, a minut poslije Vranješ je na drugoj strani pogodio prečku. Čurjurić je novu priliku imao u 86. minuti, a odmah na drugoj strani ponovo se tresao okvir gola. Vujaklija je pogodio stativu.

Do kraja utakmice, tačnije u sudijskoj nadoknadi, Zrinjski je došao i do četvrtog gola koji je djelo Govedarice.

ZRINJSKI – BORAC 4:0

Stadion: Pod Bijelim brijegom (Mostar). Gledalaca: 1800. Sudija: Miloš Gigović (Gradiška). Žuti kartoni: Čurjurić, Šovšić, Rustemović (Zrinjski), .

ZRINJSKI: Brkić, Čurjurić, Šovšić, Barbarić, Stojkić, Lendrić, Jakovljević, Rustemović, Mandić, Kadušić, Govedarica.

BORAC: Lučić, Radulović, Jovanović, Jakupović, Danilović, Ćosić, Milutinović, Čomor, Subić, Mirić, Vranješ.