Fudbaler morao na predavanje, pa zakasnio na utakmicu: Grčki klub počeo meč s desetoricom

Nesvakidašnja scena dogodila se danas u grčkoj drugoj ligi, na utakmici Kavale i Xanthija u 4. kolu.

Xanthi je slavio sa 0:6, a već je pet golova postigao u prvom dijelu. Posao je gostima umnogome olakšala jedna nevjerovatna situacija, zbog koje je Kavala utakmicu počela s deset igrača.

Naime, Theodoros Tachmatzidis nije mogao početi utakmicu na vrijeme jer mu je trajalo obavezno predavanje na fakultetu pa ga je odslušao u svlačionici i na utakmicu je došao u 20. minuti, iako je u zapisniku bio prijavljen kao da igra od prve minute.

Kad se on pojavio na terenu, rezultat je već bio 0:3 za Xanthi, a Kavala je bila nemoćna i u nastakvu pa je primila još tri “komada”.

Inače, Kavala je uoči početka sezone upala u velike finansijske probleme, zbog čega su je napustili svi profesionalci i tim trenutno čine potpuni amateri, studenti, košarkaši i kikbokseri.

Grčki savez im je zbog blokade računa zabranio transfere profesionalaca, pa su ekipu “skrpili” do zimskog prijelaznog roka, kad očekuju rješenje situacije i dolazak igrača koji će činiti normalnu fudbalsku ekipu.