Frosinone nije iskoristio penal, Milan došao do trijumfa i ostao u trci za Ligom prvaka

Fudbaleri Milana ostvarili su pobjedu u 37. kolu italijanske Serije A na San Siru nad Frosinoneom sa 2:0.

Nakon ne pretjerano zanimljivog prvog dijela igre, uslijedilo je veoma uzbudljivo drugo poluvrijeme u kojem je prvu sjajnu priliku za gol imao Frosinone.

Mogao je Ciano u 51. minutu da u potpunosti utiša domaće navijače, ali je njegov šut sa penala odbranio Donnarumma.

Kako to obično biva, uslijedila je kazna, Milan je stigao do vodstva u 57. minutu kada se Krzysztof Piatek odlično snašao ispred gola gostiju.

Devet minuta kasnije, Rossonerri su uspjeli duplirati prednost u 66. minutu kada je Suso prelijepim udarcem iz slobodnog udarca matirao Bardija.

Rossonerri su na taj način uspjeli da se dodatno približe Atalanti u borbi za plasman u Ligu šampiona, sada će sve oči navijača Milana biti uprte u Torino gdje ekipa iz Bergama gostuje Juventusu.