Freiburg pet utakmica bez pobjede: Apotekari slavili na Schwarzwaldu, Demirović igrao desetak minuta

Freiburg je doživio poraz na Schwarzwald-Stadionu protiv Bayer Leverkusena (2:4), te je tako nastavio niz od pet utakmica bez trijumfa u Bundesligi, a bosanskohercegovački napadač Ermedin Demirović igrao je desetak minuta.

Lucas Holer je doveo Freinburg u prednost u trećoj minuti, a Sven Bender je isključen kod gostiju nakon 21 minute igre. Tada se činilo da bi domaći mogli doći do trijumfa. Ipak, do odlaska na odmor Apotekari su došli do prednosti. Dva puta je pogađao Lucas Alario, u 29. i 42. minuti.

Nadiem Amiri je povisio na 1:3 u 64. minuti, da bi Nils Petersen pogotkom u 72. minuti vratio kakvu takvu nadu domaćima. Ipak, to dugo nije trajalo, jer je Jonathan Tah sjajno pogodio za 2:4 u 76. minuti, a to je bio i konačan rezultat utakmice.

Demirović je dobio priliku sa klupe u 79. minuti kada je zamijenio Lucasa Holera, ali nije uspio pomoći svom timu.