Francuzi savladali Egipćane i po četvrti put u nizu ostvarili plasman u olimpijsko finale

Rukometaši Francuske pobijedili su Egipat sa 27:23 (13:13) u polufinalu Olimpijskih igara te će se za tron boriti sa boljom selekcijom iz duela između Danske i Španije. Što se Francuske tiče, finale koje slijedi bit će četvrto u nizu na Olimpijskim igrama.

Francuska je slovila za velikog favorita uoči duel sa Egiptom, ali su prvaci Afrike bez imperativa i pritiska odigrali sjajno prvo poluvrijeme. Odlično su otvorili meč, poveli sa 5:1 i ko zna kako bi se odvijala utakmica da se nije razbranio Vincent Gerard, koji je u prvom poluvremenu imao 10 odbrana.

Francuska je uspjela izjednačiti, na kraju ovog perioda igre na semaforu je pisalo 13:13.

U nastavku meča, Francuska je uspela ostvariti tri gola prednosti – 21:18, a briljirali su u ovom periodu Dika Mem i Nedim Remili. Egipćani su poslije serije tehničkih grešaka, nastojali da podignu nivo igre i uvedu meč u neizvjesnu završnicu.

Nekoliko puta su imali priliku da svedu deficit na jedan gol, ali je uvijek u tim momentima sjajan bio ključni čovjek Trikolora, golman reprezentacija Francuske Gerard. U samoj završnici Francuzi su pobjegli na 25:21, a zatim mirno priveli meč kraju.

Najefikasniji u sastavu Francuske, bili su Hugo Descat, Nedim Remili i Dika Mem sa po pet, odnosno Nikola Karabatić i Ludovic Fabregas sa po tri gola. Vincent Gerard je imao 17 odbrana. Kod Egipta, raspoloženi za igru u napadu bili su Ahmed Elahmar i Yahia Omar sa po pet, Ali Mohamed sa četiri i Ahmed Mohamed sa tri gola.