Francuska preokretom savladala Hrvatsku, Portugal slavio u prvom meču nakon smrti Quintane

Igrane su utakmice prvog kola rukometnih kvalifikacija za Olimpijske igre u Tokiju, a utakmica koja je privlačila najviše pažnje je Hrvatska - Francuska. Na kraju su Trikolori nakon preokreta slavili sa 30:26.

Igrane su utakmice prvog kola rukometnih kvalifikacija za Olimpijske igre u Tokiju, a utakmica koja je privlačila najviše pažnje je Hrvatska – Francuska. Na kraju su Trikolori nakon preokreta slavili sa 30:26.

Hrvatska je u prvih 40 minuta igrala sjajno, a imala je čak pet golova prednosti, ali u posljednjih 15 minuta uslijedio je ogroman pad i Francuska je preokretom došla do velike pobjede i tako napravila prvi korak ka Tokiju.

Ranije su Njemačka i Švedska remizirali (25:25), dok je Južna Koreja savladala Čile (35:36), dok je Slovenija slavila protiv Alžira (36:28). Portugal je u prvom utakmici nakon smrti njihovog golmana Alfreda Quintane pobijedio Tunis (27:34). Norveška je bila veoma ubjedljiva protiv Brazila (32:20).