(FOTO) Nevjerovatna scena na terenu: Svi igrači Alžira pali na sedždu na kraju utakmice

U finalu Afričkog kupa nacija Alžir je u Kairu pobijedio Senegal sa 1:0 osvojivši drugi naslov afričkog prvaka u historiji.

Strijelac za selekciju Alžira je bio Baghdad Bounedjah u 2. minutu meča, a na kraju je uslijedilo veliko slavlje kada su svi fudbaleri kolektivno pali na sedždu.

Nigerijski napadač Odion Ighalo najbolji je strijelac turnira sa pet golova, dok je najbolji igrač Alžirac Ismaël Bennacer.

Alžiru je ovo drugi naslov prvaka Afrike, a prvi put su bili prvaci na domaćem terenu 1990. godine kada su savaladali Nigeriju.