Foster: Uopšte nam nije bilo zabavno, sretni ste ako primite jedan ili dva gola na Etihadu

Ben Foster, golman Watforda, koji je prošlog vikenda u gostima poražen s visokih 8:0 od Manchester Cityja, izjavio je da je bilo vrlo teško nastaviti utakmicu nakon nekoliko primljenih golova u prvih dvadesetak minuta meča.

Uopšte nam nije bilo zabavno. Mogu kazati kao golman, kada dolazite na Etihad, možete biti sretni ako primite samo jedan ili dva gola, ali kod nas se čitava priča raspala nakon samo 50 sekundi. Kada smo primili pet golova u prvih 20 minuta, pomislio sam: ‘O Bože, ovo bi moglo otići u dvocifreno’. Bilo je baš brutalno. Ovaj City je bez sumnje najbolja ekipa protiv koje sam ikada igrao”, opisao je Foster utakmicu na Etihadu.

Dodao je kako će ekipa Manchester Cityja teško ponoviti isti rezultat protiv neke druge ekipe.

Šta ih čini tako dominantnima? Uvijek su agresivni, uvijek su prvi na lopti i ne daju ti ni sekunde prostora za razmišljanje. Tek što ekipa dođe u posjed lopte i pokuša razmisliti šta s njom, prođe sekunda i već se moraš braniti jer City napada. Svi se kreću kao jedan i to je nevjerovatno”, kazao je Foster.

Poslije 6. kola, Watford zauzima posljednje 20. mjesto sa samo dva osvojena boda, dok je City na 2. poziciji sa 13 bodova, odmah iza lidera Liverpoola koji je skupio svih 18 bodova.