Fiorentina promijenila ploču između dva poluvremena i razbila Speziju

Fiorentina je s ubjedljivih 3:0 savladala danas Speziju u susretu 23. kola italijanske Serije A.

No, nije iplo tako glatko kao što rezultat sugeriše. U prvom poluvremenu Spezia je bila dosta bolja.

Domaći tim nije imao niti šut u okvir gola, Spezia je pokušala sedam puta sa tim da su dva završila pravo u golmana.

U 33. minutu tražili su gosti i penal, ali glavni sudija nastavlja sa igrom. Predah je više prijao domaćima.

Dosta bolja igra Prandellijevih izabranika u drugom dijelu igre, u 50. minutu Dušan Vlahović donosi prednost od 1:0. I to na kakav način. Spezia je tražila aut kod asistencije Castrovillija, Vlahović hvata polu-makazice za prednost domaćina.

Čekalo se, ali VAR potvrđuje gol i to da je lopta ostala u igri. Castrovilli je došao i do gola i time zapečatio sudbinu Spezije. Italijan je sjajno reagovao poslije odbitka, “ljubičasti” su imali 2:0 od 65. minuta.

Imao je šanse Vlahović da dođe i do drugog gola, u izglednoj poziciji šutira pravo u golmana gostiju. Fiorentina ipak dolazi do 3:0,Vlahović asistira, Eysseric pogađa u 83. minutu i to su osigurani bodovi za domaće.