Finale play-offa: Fulham se vratio u Premiership prelijepim golovima Bryana u produžetku

U napetom finalu play-offa ekipa Fulhama izborila je povratak u najviši rang engleskog klupskog fudbala, Premiership. Učinili su to popularni Cottagersi porazivši Brentford golovima Joea Bryana.

Okršaj dva sastava iz sjevernog Londona je otišao u produžetke nakon što u prvih 90 minuta nije bilo pobjednika, ali ni golova (0:0).

Rasplet počinje u posljednjoj minuti prvog produžetka. Bryan je šutirao iz slobodnog udarca sa više od 30 metara razdaljine od protivničkog gola, očekivao se ubačaj s te distance, ali lopta je uletila pravo u mrežu neopreznog španskog vratara Davida Raye.

Isti igrač je dokrajčio Brentford u 117. minuti, nakon sjajne akcije i duplog pasa sa Aleksandrom Mitrovićem. Dalsgaard je potom u nadoknadi postigao pogodak za 1:2, što se ispostavilo kao konačan rezultat.

Pogotke možete pogledati na ovom LINKU.

Fulham je tako izborio plasman u Premiership i profit od otprilike 160 miliona funti, koliko donosi ovaj podvig ostvaren večeras na kultnom Wembleyu.