Filipović briljirao na oproštaju od mostarske publike, Široki bolji od Radnika, Mladost slavi na Tušnju

Završene su i preostale četiri utakmice 32. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Zrinjski je na svom terenu u Mostaru potpuno razbio ekipu TUzla Cityja, a konačni rezultat je glasio 4:0.

Briljirao je Miloš Filipović, koji se danas opraštao od publike pod Bijelim brijegom, pošto na kraju sezone seli u Grčku Larissu.

Postigao je dva pogotka, baš kao i Abid Mujagić, a jedan je dodao Staniša Mandić. Tuzla City je do počasnog pogotka stigla u 79. minuti preko Ubiparipa.

Široki je na Pecari nadigrao fudbalere Radnika iz Bijeljine sa 2:1, a svoj prvijenac u dresu domaćih je postigao Vukoja. Strijelac drugog gola bio je Jurić. Radnik je počasni gol postigao u samom finišu utakmice.

U Krupi je odigrana utakmica ekipa koje napuštaju Premijer ligu – Krupe i GOŠK-a, a domaći su slavili visok trijumf od 4:0.

Mladost iz Doboja kod Kaknja je na Tušnju slavila s minimalnih 1:0 protiv Slobode.

Prijetila je Mladost u prvom dijelu u nekoliko navrata dosta dobro, Fanimo je pogodio i prečku, ali gola nije bilo.

Na drugoj strani je prijetio Antonio Vidović, ali također bezuspješno.

Trenutak odluke se dogodio na startu drugog poluvremena, kada je Gedeon Guzina savladao Muminovića za slavlje gostiju.