FIBA Liga prvaka: Solidna partija Emira Sulejmanovića u gostujućoj pobjedi Tenerifea

U susretu prvog kola FIBA Lige prvaka, večeras je ekipe Lenovo Tenerife slavila u gostima kod ukrajinskog Prometeya, 70:73.

Domaćini su vodili nakon prvog poluvremena sa sigurnih 43:32, ali potom je španska ekipa odigrala sjajno u trećoj četvrtini (4:26) i napravila preokret.

Drama u završnici ipak nije izbjegnuta, da bi Doornekamp pogodio trojku u posljednjim sekundama za konačnih 70:73.

Bh. reprezentativac Emir Sulejmanović pružio je solidnu partiju za pobjednički sastav. Za 23 minute u igri upisao je dva poena, sedam skokova te po jednu asistenciju i blokadu. Najefikasniji u njegovom timu bio je finski veteran Sasu Salin (33 poena).