FIBA Europe Cup: Mulaomerovićev klub u krcatoj dvorani slavio nad Ukrajincima

Košarkaši Z Mobile Prištine, ekipe koju s klupe predvodi bivši selektor BiH Damir Mulaomerović, u prvom kolu FIBA Europe Cupa pred krcatom dvoranom u glavnom gradu Kosova porazili su predstavnika Ukrajine ekipu Cherkasky Mavpy rezultatom 92:82, prenosi BH basket.

Odlično je domaćin otvorio utakmicu i poslije prve četvrtine vodio 27:15. Gosti smanjuju prednost i na odmor se odlazi rezultatom 51:53 za Z Mobile Prištinu.

U nastavku utakmice vidjela se brza i borbena igra oba tima. Priština je i pored bezbroj pokušaja igrača Cherkaskya uspjela sačuvati prednost i utakmicu privesti u svoju korist.

Najefikasniji u redovima Prištine bili su Beriša 26 i Mayifeld 19 poena. Kod gostiju Young je ubacio 21, a Cokley 16 poena.