Fenomenalni Ljubišić junak Banjalučana: Borac uprkos porazu u Gračanici izborio finale

Rukometaši Borca m:tel izgubili su večeras u Gračanici, od istoimene ekipe, 21:19, ali zahvaljući pobjedi u prvoj utakmici (24:20) i fenomenalnom Bojanu Ljubišiću, plasirali se u finale doigravanja za šampiona BiH.

Rovovska, iscrpljujuća bitka viđena je između dvije ekipe koje su prema mišljenju brojnih rukometnih stručnjaka zaslužile da se nađu u finalu ovogodišnjeg play-offa.

Gračanica je tokom cijelog meča održavala prednost od 2-3 gola, sve do 53. minuta, kada je Dakić savladao Ahmetaševića za 16:15 na semaforu. U 59. minutu domaćin je ponovo došao do +3 (20:17), dok je odmah zatim sedmim pogotkom uzvratio Đurđević. U narednom napadu Gračanice siguran je 18 sekundi prije kraja bio Tomić za 21:18. Borac je krenuo u svoj posljednji napad, domaći su zaigrali presing u želji da osvoje loptu, ali im je Daničić umakao i pogodio za konačnih 21:19.

Junak utakmice bio je fenomenalni golman Bojan Ljubišić sa čak 22 odbrane.

U borbi za titulu „crveno-plavi“ će igrati za boljim iz dvomeča Izviđač – Sloga Doboj.