Fenomenalan derbi u Londonu: Arsenal se vratio iz mrtvih i osvojio bod

Fenomenalan derbi Sjevernog Londona gledali smo danas na Emiratesu, a Arsenal i Tottenham su na kraju podijelili bodove u meču koji je odigran u sjajnoj atmosferi.

Završeno je 2:2, Tottenham može žaliti za bodovima jer je imao vodstvo od 0:2, ali je Arsenal potpuno zaslužio ovaj rezultat.

Bolje su Tobdžije stajale na terenu u uvodnim minutama, ali Pijetlovi iz prve šanse postižu gol.

Lamela je šutirao, Leno loše reagovao i odbio loptu, koju u mrežu lagano šalje Eriksen.

Bilo je to u 10. minuti, a u 40. novi kiks fudbalera Arsenala, konkretno Xhake, koji je zakasnio sa startom u kaznenom prostoru i skrivio penal.

Siguran je bio Kane za 2:0, a nadu domaćim u nadoknadi prvog dijela vraća Lacazette lijepim golom nakon dodavanja Pepea.

U nastavku je Arsenal bio bolji protivnik, a do poravnanja je stigao u 71. minuti preko Aubameyanga, kojem je asistirao Guendouzi. Treba napomenuti da je prije toga Kane pogodio stativu nakon sjajne akcije gostiju.

Arsenal je u 79. minuti preko Sokratisa stigao i do trećeg gola, koji je poništen zbog ofsajda Seada Kolašinca, koji je bio asistent…

Tobdžije su vjerovatno na kraju zaslužile i trijumf, a Tottenham je morao spašavati bod…

Kolašinac je na terenu proveo svih 90 minuta i odigrao sasvim dobru partiju sa dosta ofanzivnih akcija.