Fenjeraš otkinuo bod Besiktasu, Miralem Pjanić jedan od najboljih na terenu

Besiktas je napravio kiks na gostovanju fenjerašu Yeni Malatyasporu u utakmici 23. kola turske Super lige, a susret je završen bez pobjednika (1:1). Dobru partiju pružio je reprezentativac Bosne i Hercegovine Miralem Pjanić.

U prvom poluvremenu viđeno je nekoliko dobrih šansi, uglavnom za Besiktas, međutim pogodaka nije bilo u prvom dijelu utakmice. Gosti su nastavili napadati od starta drugog poluvremena, a Alex Teixeira je u 61. minuti postigao pogodak za 0:1.

Emirhan Ilkhan je imao veliku šansu da udvostruči prednost Beiktasa u 78. minuit, a onda je uslijedila kazna u 84. minuti. Adem Buyuk je pogodio iz penala za 1:1. U finišu Domagoj Vida i Michy Batshuayi imali su dobre prilike, no nije bilo promjene rezultata. Belgijanca je zastavila stativa.

Pjanić je odigrao svih 90 minuta ovog susreta, a bio je jedan od najbolje ocijenjenih fudbalera na utakmici. Zmaj je imao veliki broj, ali i postotak, tačnih dodavanja.