Fenjeraš bio nadomak senzacionalnog boda, no Lewandowski Bayernu donio očekivan trijumf

Fudbaleri Bayerna uz mnogo muke slavili su rezultatom 3:2 protiv Paderborna u 23. kolu njemačke Bundeslige.

Bavarci su sa prvog mjesta dočekali posljednju ekipu Bundeslige, Paderborn, s ambicijama da upišu lagana tri boda, no na kraju su strepili do posljednjih momenata.

U 25. minuti Serge Gnabry je pogodio nakon solo akcije, no u posljednjim trenucima prvog dijela grešku istrčalog Manuela Neuera koristi Denis Srbeny i poravnava rezultat.

Robert Lewandowski je, nakon niza propuštenih prilika, doveo domaćina u vodstvo u 70. minuti, ali Michel nakon kontre pet minuta kasnije vraća egal u meču.

I kada je djelovalo da će Paderborn osvojiti šokantan bod na Allianz Areni, Lewandowski je postigao drugi gol za konačnih 3:2.