Fenerbahceu nije pomogao ni Ozil: Basaksehir se plasirao u polufinale Kupa Turske

Basaksehir je nakon produžetaka pobijedio Fenerbahce na gostovanju (1:2), te se tako plasirao u polufinale Kupa Turske.

Gosti su u prvom poluvremenu bili nešto opasniji, a u 42. minuti su preko Juniora Fernandesa došli do vodstva od 0:1. Tri minute poslije Fener je ostao sa igračem manje, jer je isključen Mauricio Lemos nakon intervencije VAR-a.

U posljednjim trenucima prvog dijela Basaksehir je mogao i do novog gola da je precizniji bio Demba Ba. Gosti su prijetili i u drugom dijelu, a Fenerbahce je golom Ennera Valencije u 72. minuti poravnao na 1:1.

Otišlo se u produžetke u kojima je Basaksehir došao do trijumfa golom Fredrika Gulbrandsena u 96. minuti. U redovima Fenera od početka drugog dijela igrao je i Mesut Ozil, ali to nije pomoglo domaćima da se plasiraju dalje.

Na ovom meču nije bilo reprezentativca BiH Edina Višće, koji se oporavlja od povrede.