Fenerbahce na krilima Veselog slavio u Pireju, Baskonia ubjedljiva protiv Armanija

Derbi večeri u 31. kolu Eurolige odigran je u Pireju, gdje je Fenerbahce gostovao Olympiakosu i savladao ga u neizvjesnom meču sa 71:76.

Istanbulski tim je mnogo bolji bio u prvom poluvremenu, Grci se vratili u nastavku, ali ne u potpunosti, te je ekipa Igora Kokoškova uspjela slaviti.

Već u prvoj dionici Fener je stekao prednost od devet poena, a do odmora je ona porasla na čak +16 (27:43). Za loše poluvrijeme se domaćin donekle uspio iskupiti u nastavku, zaigrao je mnogo bolje, ali najviše što je mogao jeste ublažiti poraz.

Završilo je 71:76, a Fener je do pobjede odveo Jan Vesely sa 18 poena, dok je kod Olympiakosa dva manje imao Jean-Charles.

Zanimljiv je bio i okršaj Baskonije i Armanija u Vitoriji, a domaćin je bio ubjedljiv sa 86:69. Sa 19 poena je prvo ime susreta bio Henry, ali je i Polonara bio sjajan s double-doubleom od 17 poena i 13 skokova.

Pobjede su slavili i Zenit i Barcelona. Tim iz Sankt Peterburga je u ruskom derbiju u Podmoskovlju savladao Khimki, dok su Katalonci bili bolji od Albe.