Fenerbahce i Zvezda zabilježili ubjedljive pobjede protiv Unicaje odnosno Cedevite

Crvena zvezda-Cedevita 94:74 (26:12, 17:20, 19:24, 32:18)

Košarkaši Cedevite poraženi su (94:72) u TOP 16 fazi Eurolige od Crvene zvezde.

Poslije prvih deset minuta Zvezda je imala 11 poena prednosti, bilo je 26:12 da bi to gosti iz Zagreba smanjili do kraja poluvremena na koje se otišlo sa 11 poena prednosti domaćina, 43:32.

U trećoj dionici, Cedevita je dodatno smanjila prednost, pa se u posljednjih deset minuta ušlo sa šest poena prednosti Zvezde.

Ipak, sredinom posljednje četvrtine, domaći su stigli do plus 16, 81:65, a trojkom Gudurića su stigli i do plus 19, 86:67. Tu prednost su zadržali do kraja i slavili zasluženu pobjedu.

Domaće su do pobjede vodili sjajni Quincy Miller sa 22 poena, te Vasilije Micić sa 14 poena i devet asistencija dok je Gudurić ubacio 13 poena. Još je dvocifren bio Zirbes sa deset poena.

Kod Cedevite Pullen se istakao sa 20 poena, White je dodao 18 dok je Bilan ubacio 17. Nemanja Gordić je susret završio sa jednim postignutim poenom dok se Džanan Musa nije upisao u listu strijelaca.

Fenerbahce-Unicaja 80:59 (16:15, 25:13, 20:17, 19:14)

U drugoj utakmici koja je počela u ovom terminu Fenerbahce je sasvim zasluženo deklasirao ekipu Unicaje rezultatom 75:55.

Domaći su dobili prvu četvrtinu rezultatom 16:15, pa su tu prednost povisili sjajnom igrom u drugoj dionici i na pauzu su otišli sa velikih plus 13, 41:28. Tu prednost su zadržali u drugom poluvremenu i stigli do sedmog trijumfa u ist toliko utakmica.

Fenerbahce je na kraju imao čak pet dvocifrenih igrača, a najefikasniji je bio Datome sa 13 poena dok su po 12 ubacili Hickman i Udoh uz deset skokova, a po 11 su dodali Bogdanović i Vesely koji je imao devet skokova.

Na drugoj strani jedini dvocifreni je bio bivši košarkaš Crvene zvezde DeMarcus Nelson koji je susret završio sa 11 postignutih poena. Kod gostujuće ekipe vrijedi spomenuti da je igrao i naš reprezentativa Kenan Karahodžić koji je za tri minute na parketu postigao dva poena.