Fenerbahce pretrpio i drugi težak poraz na Final Fouru, treće mjesto Realu

Ekipa Reala treća je najbolja u izdanju Eurolige za sezonu 2018/2019. U meču za treće mjesto na Final Fouru u Vitoriji Madriđani su bili ubjedljivi protiv Fenerbahcea i slavili rezultatom 94:75.

Real je krenuo znatno bolje i u prvoj četvrtini je imao dvocifrenu prednost zahvaljujući dobroj igri Gustava Ayona, ali se nakon dobre igre Kostasa Sloukasa i Nicolla Melija Fenerbahce vratio do poluvremena, a u jednom trenutku imao je i prednost.

Ipak, u trećem kvartalu Real je ponovo zaigrao znatno bolje, Ayona su pratili veterani Fernandez, Reyes i ostali igrači Kraljeva te je prednost prošlogodišnjeg osvajača Eurolige rasla i do preko 20 poena.

Najefikasniji u redovima Reala bio je upravo Ayon, koji je postigao 23 poena (11-11 šut iz igre), a imao je i 11 skokova i 3 asistencije za 28 minuta na terenu. Fabian Causeur imao je 13 poena, Facundo Campazzo 12, baš kao i Tray Tompkins.

U Feneru je najbolji bio Kostas Sloukas sa 17 poena, Melih Mahmutoglu imao je 14. Za turski tim nastupio je i nesuđeni bh. reprezentativac Tarik Biberović. Za nešto više od devet minuta bivši član Sparsa upisao je tek tri šuta (bez pogotka).

U istanbulskom klubu svakako će željeti što prije zaboraviti ovaj Final Four, s obzirom da su i prekjučer protiv Efesa doživjeli tešak poraz.

Finale je na programu od 20.30 sati, za titulu će se boriti Anadolu Efes i CSKA.