Federer bez šansi protiv Nadala: Furiozni Španac sa 3:0 stigao do novog finala Roland Garrosa

Španski teniser Rafel Nadal prvi je finalista Roland Garrosa nakon što je sa 3:0 u setovima savladao Švicarca Rogera Federera (6:3, 6:4, 6:2).

U prvom setu Nadal je napravio rani break, ali je Federer momentalno uzvratio. Ipak, ključni trenutak desio se u petom gemu kada je Španac iz petog pokušaja oduzeo servis protivniku, a do kraja je uspio sačuvati prednost za 6:3 u prvom setu.

Drugi set je počeo breakom Federera i vodstvom 2:0, ali ovoga puta Rafa je uspio da napravi rebreak i poravna. Švicarac je djelovao bolje u tim trenucima, ali nedostajalo mu je više odlučnosti da zada završni udarac Nadalu. I onda deveti gem, Federer je na svoj servis imao 4:0, ali je protivniku dozvolio da osvoji pet uzastopnih poena i bilo je to 5:4 za Nadala koji je zatim sigurno servirao i sa 6:4 došao i do drugog seta.

Bio je to početak kraja za Federera i treći set je bio jednosmjeran. Nadal je sa 6:2 završio posao i plasirao se u novo finale u Parizu gdje će igrati protiv boljeg iz duela Dominica Thiema i Novaka Đokovića.