Fantastični Napoli i nakon sedam kola na maksimalnom učinku, Roma bolja od Empolija

Roma se nakon poraza u gradskom derbiju u prošlom kolu, večeras vratila na pobjedničke staze u Seriji A.

U 7. kolu je Vučica ugostila ekipu Empolija i bez većih problema slavila sa 2:0. Golove su postizali Lorenzo Pellegrini u 42. i Henrikh Mkhitaryan u 48. minuti utakmice.

Mnogo zanimljivije je bilo u drugom meču ove večeri, a na Artemio Franchiju sastali su se Fiorentina i Napoli.

Napolitanci su uspješno preskočili i ovu prepreku i nastavili igrati fantastično na otvaranju sezone. Momci Luciana Spallettija večeras su pokazali i karakter i mentalnu snagu, pošto su nakon prekreta savladali Fiorentinu sa 1:2.

Viole su povele u 28. minuti preko Martinez Quarte, a deset minuta poslije Insigne poravnava na 1:1. Prvo je promašio penal, ali je iz “popravnog” poslao loptu u gol i vratio stvari na početak.

Pobjedu Napolitancima u nastavku, tačnije u 50. minuti, donosi Rrahmani, koji pogađa na asistenciju Zielinskog i postavlja konačnih 1:2.

Napoli je tako upisao i sedmu pobjedu na sedam utakmica i ima maksimalni 21 bod, a Inter je iza sa četiri boda manje. Roma je četvrtoplasirana sa 15 bodova.