Fantastičan rezultat Sejfe Šehovića u Čikagu: Osvojene dvije zlatne medalje uz oborene rekorde

Sejfo Šehović bio je jedini bosanskohercegovački predstavnik na Svjetskom prvenstvu WUAP federacije u powerliftingu, benchpressu i deadliftu u Čikagu, a ostvario je fantastičan rezultat sa dvije osvojene zlatne medalje uz oborene rekorde.

Šehović je prvo osvojio zlato u deadliftu. Bh. predstavnik je postavio novi svjetski rekord sa podignutih 252.5 kg i osvojio relativno prvo mjesto.

Nakon toga uslijedio je nastup u powerliftingu. Šehović je sa svojih 73 kg težine podigao 255 kg i tako došao do novog zlata i svjetskog rekorda.

Šehović je višestruki evropski i svjetski prvak, te vlasnik brojnih rekorda. Do sada je u karijeri osvojio preko 70 medalja na međunarodnim takmičenjima.