Spektakl: Francuzi sa igračem više i dva penala uspjeli ‘bolno’ okrenuti protiv Engleza

Mlada reprezentacija Francuske preokretom slavila je u vrlo sadržajnom meču prvog kola Evropskog prvenstva za igrače do 21 godine protiv Engleske. Završilo je rezultatom 2:1.

Iako nije djelovalo na početku da će tako biti, meč je bio veoma uzbudljiv i sadržajan, a vidjeli smo crveni karton, penale i dosta prilika i veliki preokret.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, ali jeste jedanaesterac za Francuze. U 25. minuti Dean Henderson je odbranio šut Mousse Dembelea sa bijele tačke i to je bilo to za prvi dio igre.

Igrao se 56. minut kada smo vidjeli prvi pogodak na utakmici. ‘Vunderkind’ Manchester Cityja i prvotimac, Phil Foden, napravio je sjajan solo prodor i pogodio mrežu Francuza.

Trikolori su imali još jedan penal. Ovaj put odgovornost je preuzeo Houssem Aouar, ali i on nije bio precizan. Pogodio je stativu!

Do kraja se igralo više na polovini Engleske, posebno nakon crvenog kartona Hamze Chodouryja, a na kraju se inicijativa isplatila jer je u posljednjoj minuti regularnog vremena pogodio Jonathan Ikone.

No, ni to nije bilo sve. Igrao se peti minut nadoknade kada je Aaron Wan Bissaka pogodio svoju mrežu i donio Francuzima prva tri boda.