fbpx

FA kup: Tottenham slavio protiv Middlesbrougha, Newcastle siguran protiv trećeligaša

Odigrano je pet utakmica 1/32 finala FA kupa, nakon što su prvi susreti završeni remijem. Premijeligaši Tottenham i Newcastle nisu imali problema i plasirali su se u šesnaestinu finala ovog takmičenja.

Tottenham je pobijedio Middlesbrough na svom terenu sa 2:1. Spursi su bili bolji tokom cijele utakmice, a presudili su golovi u drugoj i 15. minuti koje su postigli Lo Celso i Lamela. Saville je u 83. minuti postavio konačan rezultat.

Problema nije imao Newcastle koji je savladao trećeligaša Rochale sa 4:1. U prvom poluvremenu O’Connell, Longstaff i Almirom su pogađali za Svrake. Joelingon je povisio na 4:0 u 82. minuti, da bi Williams u 86. minuti postavio konačan rezultat utakmice.

Reading je ostvario plasman u šesnaestinu finala FA kupa nakon što je na gostovanju ostvario trijunmf protiv Blackpoola sa 0:2. Strijelci za goste bili su Boye i Obita.

Coventry je bio ubjedljiv portiv Bristol Roversa (3:0). Biamou sa dva i Pask sa jednim pogotkom donijeli su trijumf domaćima. Pogotkom Pierrea u 89. minuti Shrewsbury je pobijedio Bristol City.